Актуальні проблеми інноваційної економіки та права

Журналу «Актуальні проблеми інноваційної економіки та права» включений до категорії Б за спеціальностями: в галузі знань «Управління та адміністрування»: 073, 076 (наказ Міністерства освіти і науки України від 23.08.2023 № 1035) та 071, 072, 075 (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.12.2023 № 1543); в галузі знань «Соціальні та поведінкові науки» 051 (наказ Міністерства освіти і науки України від 23.08.2023 № 1035); в галузі знань «Право» – 081 та «Публічне управління та адміністрування» – 281 (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.12.2023 № 1543).
Реєстрація суб’єкта у сфері друкованих медіа : Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення №1390 від 16.11.2023. Ідентифікатор медіа: R30-02018
Журнал індексується в Міжнародній наукометричній базі Index Copernicus International

Інноваційна діяльність в Республіці Білорусь

УДК: 338.23

DOI: https://doi.org/10.36887/2524-0455-2020-2-9

Горустович Т. Г.,
Master of Economics, Senior Lecturer of the Department of Economics and Organization of Agricultural Enterprises, Belarusian State Agrarian Technical University
Шпак О. П.,
Doctor of Economics, Professor, "Institute of System Research in the Agro-industrial Complex of the National Academy of Sciences of Belarus"

Анотація.

Роль інновацій в сучасному світі важко переоцінити. Інновації виконують не тільки економічну функцію, а охоплюють всі сторони життя суспільства, зачіпають особистісні питання. У довгостроковій перспективі без інноваційної діяльності неможливий подальший економічний і культурний інтенсивний розвиток. В даний час інновації є активною ланкою всіх сфер життєдіяльності суспільства. Неможливо уявити сучасний світ як без існуючих інновацій, так і без майбутніх, які сприяють подальшій еволюції. В сучасних умовах підвищення ефективності виробництва можна досягти переважно за рахунок розвитку інноваційних процесів, які отримують кінцеве вираження в нових технологіях, нових видах конкурентоспроможної продукції. Так, основою розвитку економіки країни є інновація, а головним орієнтиром є впровадження нових технологій. Інновації перетворилися в основну рушійну силу економічного і соціального розвитку. Інноваційна діяльність призвела світове співтовариство до нового вищого щабля розвитку. Поняття «інновації» використовується практично всюди. Під інновацією можна розуміти кінцевий результат інноваційної діяльності, втілений у вигляді нового або вдосконаленого продукту, впровадженого на ринку, нового або вдосконаленого технологічного процесу, використовуваного в практичній діяльності, нового підходу до соціальних проблем. В принципі, термін «інновації» можна трактувати по-різному, він має нескінченну кількість формулювань і визначень. У даній статті розкрито поняття інновації і визначена роль інноваційної активності в підвищенні ефективності виробництва.

Висновок. Пріоритет слід надавати розвитку країни на основі активізації інноваційної діяльності в найбільш наукомістких і високотехнологічних секторах національної економіки, які є найбільш значущими та прогресивними двигунами розвитку національної економіки. Орієнтація розвитку національної економіки на активізацію інноваційної діяльності з використанням наукових методів і підходів є запорукою успіху та процвітання країни, підвищення рівня добробуту та рівня життя населення.

Ключові слова: інновація, інноваційні процеси, інноваційна діяльність, інноваційна політика, статистика, конкурентоспроможність.

Література.

  1. Стратегия «Наука и технологии: 2018 -2040». URL: http://nasb.gov.by/congress2/strategy
  2. Ведущие инновации Республики Беларусь в 2018 году. URL: http://vestnikprom.by.
  3. Шершеневич В. С. Оценка эффективности инновационной деятельности в Республике Беларусь. Молодой ученый. 2017. № 50. С. 194-197.
  4. Инновационные технологии в Беларуси: инвестиции, наука, техника. Технологии. Новая продукция. URL: scienceportal.org.by.
  5. Инновационное развитие Республики Беларусь: состояние и перспективы. Интернет Портал Республики Беларусь. URL: http://belisa.org.by
  6. Cостояние и перспективы инновационного развития экономики. Экономико-аналитический Интернет журнал. URL: http://mellow-mails.com
  7. Основные показатели инновационной деятельности организаций промышленности. URL: https://minsk.belstat.gov.by
  8. О научной и инновационной деятельности в Республике Беларусь в 2016 году: статистический бюллетень. Минск: Национальный статистический комитет Республики Беларусь, 2017. 115 с.
  9. О научной и инновационной деятельности в Республике Беларусь в 2017 году: статистический бюллетень. Минск: Национальный статистический комитет Республики Беларусь, 2018. 133 с.
  10. Богдан Н.И. Национальная инновационная система Беларуси в системе Европейских индикаторов инноваций. Белорусский экономический журнал. 2019. N С. 4–17.

Статтю було отримано 10.03.2020